O nás

Jsme pilotním projektem Biskupství litoměřického a Farní charity Česká Lípa pod názvem Sociální farma s.r.o.

Ve Velenicích na Českolipsku jsme na začátku roku 2015 zahájili provoz tzv. sociální zemědělské farmy, která má za úkol nejen lidem znevýhodněným na trhu práce poskytovat pracovní příležitost a ubytování, ale především pěstovat chutné plodiny a chovat kvalitní skot a drůběž. To vše určené k prodeji zákazníkům.

Objekty farmy tvoří hospodářské stavení pro ustájení hovězího dobytka, obytné stavení a zemědělské půdy a polnosti.

Sociální farma s. r. o. v současné chvíli zajišťuje plynulý provoz farmy čtyřmi proškolenými zaměstnanci, kteří byli dlouhodobě evidováni na Úřadu práce. Jeden z nich nalezl v obytném stavení farmy i bydlení.

V počáteční fázi farmy se zabýváme chovem dobytka, drůbeže a pěstováním brambor. Disponujeme stádem krav, býků a jalovic, sezóně stovkou hus a dvěma hektary vysázených brambor třech druhů Impala, Rosara a Dali.

Produkty

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME BRAMBORY A HOVĚZÍ MASO

Od konce září 2016 nabízíme kvalitní hovězí maso z mladého býka plemene Aberdeen Angus (ceník níže). Zvíře pochází z ekologického chovu, bylo krmeno čistě rostlinnou stravou (senáží a senem) bez masokostní moučky a jakýchkoliv průmyslových a hormonálních doplňků. Maso je po porážce řádně odvěšené, vyzrálé, chlazené a poté vakuově zabalené. Vzhledem k omezenému množství masa vyřizujeme objednávky dle data přijetí do vyprodání kapacity. Maso Vám tedy zajistíme jen na základě včas podané objednávky. Závazné objednávky přijímáme na e–mailu objednavky@socialnifarma.cz. (pro více info rozklikněte nadpis Produkty)

Také jsou pro vás připraveny brambory v pytlích po 10 kg za 10 Kč/kg. Brambory jsou připraveny k odběru od poloviny září 2016. Objednávky již přijímáme na e-mailu objednavky@socialnifarma.cz u Ivy Kovandové. Brambory budou poté k vyzvednutí v areálu Farní charity Česká Lípa v Dubické ulici 992. 

(pro více info rozklikněte nadpis Produkty)

Ceník jednotlivých částí masa (Zde také ceník ke stažení)

OBJEDNÁVEJTE NOVÉ BRAMBORY A HOVĚZÍ MASO

Po loňském úspěšném prodeji i letošní rok nabízíme brambory typu Dali (BA) a kvalitní hovězí maso z mladého býka. Brambory jsou k dispozici od poloviny září 2016. Hovězí maso od konce září. Obojí lze již nyní objednat na e–mailu objednavky@socialnifarma.cz.

BRAMBORY 2015 ROZPRODÁNY

Vůbec první produkty, které Sociální farma s.r.o. na podzim vyprodukovala, a to tři odrůdy chutných brambor – Rosara (červené, typ A), Dali (žluté, typ B) a Impala (žluté, typ B) jsou rozprodány. více po rozklinutí

obili2.jpg

zetor.jpg

husy.jpg