O nás

Jsme pilotním projektem Biskupství litoměřického a Farní charity Česká Lípa pod názvem Sociální farma s.r.o.

Ve Velenicích na Českolipsku jsme na začátku roku 2015 zahájili provoz tzv. sociální zemědělské farmy, která má za úkol nejen lidem znevýhodněným na trhu práce poskytovat pracovní příležitost a ubytování, ale především pěstovat chutné plodiny a chovat kvalitní skot a drůběž. To vše určené k prodeji zákazníkům.

Objekty farmy tvoří hospodářské stavení pro ustájení hovězího dobytka, obytné stavení a zemědělské půdy a polnosti.

Sociální farma s. r. o. v současné chvíli zajišťuje plynulý provoz farmy čtyřmi proškolenými zaměstnanci, kteří byli dlouhodobě evidováni na Úřadu práce. Jeden z nich nalezl v obytném stavení farmy i bydlení.

V počáteční fázi farmy se zabýváme chovem dobytka, drůbeže a pěstováním brambor. Disponujeme stádem krav, býků a jalovic, sezóně stovkou hus a dvěma hektary vysázených brambor třech druhů Impala, Rosara a Dali.

Produkty

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME BRAMBORY A HOVĚZÍ MASO

Nabízíme kvalitní hovězí maso z mladého býka plemene Aberdeen Angus. Zvíře pochází z ekologického chovu, bylo krmeno čistě rostlinnou stravou (senáží a senem) bez masokostní moučky a jakýchkoliv průmyslových a hormonálních doplňků. Maso je po porážce řádně odvěšené, vyzrálé, chlazené a poté vakuově zabalené. Je jen na Vás, jaký druh masa si v níže uvedeném seznamu vyberete nebo zda zvolíte zvýhodněný balíček. Vzhledem k omezenému množství masa vyřizujeme objednávky dle data přijetí do vyprodání kapacity. Maso Vám tedy zajistíme jen na základě včas podané objednávky. Závazné objednávky přijímáme na e–mailu objednavky@socialnifarma.cz. (pro více info rozklikněte nadpis Produkty)

Stále jsou pro vás připraveny i vůbec první produkty Sociální farmy, a to tři odrůdy brambor – Rosara (červené, typ A), Dali (žluté, typ B) a Impala (žluté, typ B). Ty jsou k dispozici v 10kg či 25kg pytlích za cenu 12 Kč/kg. Brambory je možné objednat na e-mailu objednavky@socialnifarma.cz

(pro více info rozklikněte nadpis Produkty)

Ceník jednotlivých částí masa (Zde také ceník ke stažení)

BRAMBORY K USKLADNĚNÍ STÁLE V PRODEJI

Stále jsou pro vás připraveny vůbec první produkty, které Sociální farma s.r.o. na podzim vyprodukovala, a to tři odrůdy chutných brambor – Rosara (červené, typ A), Dali (žluté, typ B) a Impala (žluté, typ B). více po rozklinutí

HUSY JSOU ROZPRODÁNY

Srdečně děkujeme, že můžeme napsat, že svatomartinské husy ročník 2015 jsou rozprodány.

obili2.jpg

zetor.jpg

husy.jpg